Teaching Non Teaching Staffs

Teaching Non Teaching Staffs

S.N Name Designation
1 Saindra Shrestha Principal
2 Ashok Shahi Advisor
3 Sandeep Khadka Sports Incharg
4 Bharat Bhandari Secondary In-Charge
5 Chet Bhakta (Ramji) Baral Extra Curricular In-Charge
6 Shiva Pd Lamichhane Counselor
7 Kabita Shahi Lower Sec. In-Charge
8 Jyoti Rai Gurung Primary In-Charge
9 Nabaraj Sharma Poudel Accountant Head
10 Hem Raj Subedi Asst. Adminstrator Com Librarian
11 Sushma Ranabhat Asst. Accountant
12 Tirtha Raj Ghimire Driver
13 Lal Bahadur Gurung Driver
14 Gopal Bdr. Rana Helper
15 Lal Bdr Gurung Helper
16 Uma Nepali Cleaner / Aya
17 Saru K.C. Cleaner / Aya
18 Narayan Psd. Subedi Security Guard
19 Security Guard
20 Security Guard
21 Ram Psd. Chapagai Lab Boy / Office Assistant

 School Teachers

S.N. Name of Teachers Level Subject
1 Bharat Bhandari Secondary Nepali
2 Chet Bhakta (Ramji)Baral Secondary English / Social Studies
3 Shiva Pd Lamichhane Secondary HPE/ Envt Science / Computer
4 Damodar Acharya Secondary Maths / Opt. Maths
5 Hari Bansha Acharya Secondary Science
6 Paban Psd. Gautam Secondary Accountancy
7 Sandeep Khadka Sports In-charge Games and Sports
8 Kabita Shahi Lower Secondary English
9 Bishnu Sharma Lower Secondary Social Studies / Nepali
10 Muna Baniya Lower Secondary English
11 Shuvalal Shrestha Lower Secondary Maths / Opt. Maths
12 Lower Secondary English
13 Jyoti Rai Gurung Primary Science / Health
14 Kushum Pun Primary Maths /English
15 Milan Subedi Primary Computer
16 Mina Thapa Primary Social Studies
17 Jyoti Joshi Primary English / Social Studies
18 Kamala Pariyar Primary Nepali
19 Sudha C.K. Primary Maths / Social Studies
20 Kalpana Lamichhane Primary Nepali
21 Arati Gurung Primary Grade
22 Tara Kumari Gurung Primary Grade
23 Sujana Gauchan Pre-primary Grade
24 Tara Shrestha Pre-primary Grade
25 Khim Kumari Chantyal Pre-primary Grade
26 Kusum Gurung Pre-primary Grade
27 Kajol Pun Play Group Teacher Grade

Name list of Hostel Team

S.N Name Designation
1 Jham Bdr Gurung Hostel Chief
2 Ratish Kanta Jha Hostel Warden
3 Arati Gurung Hostel Teacher
4 Hostel Teacher
5 Bina Pun Kitchen Staff
6 Kitchen Staff
7 Kitchen Staff

 

 

+2 Teachers
S.N. Name of Faculty Subject
1  Saindra Shrestha English(Day/Morning)
2 Ashok Shahi English (Day)
3 Sunder Pradhan Economics, English (Day/Morning)
4 Shobhakanta Gautam Nepali (Day)
5 Sher Sing Gurung Hotel Management (Day)
6 Prakash Parajuli Business Studies (Day)
7 Rajendra Subedi Economics (Day)
8 Karma Paljor  Lama Hotel Management (Day)
9 Bishnu Psd. Adhikari Business Maths (Day/Morning)
10 Resham R. Sharma Accountancy (Day)
11 Ridhi Ram Dhakal Marketing (Day)
12 Bishwo Jyoti Gurung  Travel and Tourism (Day/Morning)
13 Samir Baral Travel & Tourism (Day)
14 Bhupal Jaishi Accountancy (Day)
15 Bishwas Raj Poudel Marketing (Day)
16 Anil Parajuli English(Day)
17 Bishnu Psd. Bhandari Accountancy (Day)
18 Basanta Shrestha Economics(Day)
19 Bed Nath Sharma English(Day)
20 Chitra Shrestha Accountancy(Day)
21  Dhurba Hotel Management(Morning)
22  Dipti Dibya Business Studies(Morning)
23 Dandapani Subedi Nepali(Morning)
24  Hari Adhikari Marketing(Morning)
25 Business Maths
26 Drona Raj Upadhyaya Accountancy(Morning)
27 Yadav Giri Economics(Morning)
28 Chet Bhakta (Ramji) Baral English(Morning)
29  Suman  Accountancy (Morning)
Menu Title